Na Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki wybierają się ludzie, którzy wiedzą, czego chcą. Już na etapie bycia kandydatem wybieramy jedną z kilku specjalizacji, na którą Komisja przyjmuje dosłownie garstkę osób. Od początku decydujemy, czy chcemy szkolić się w konserwacji malarstwa, rzeźby czy np. starodruków. Rekrutacja, odmiennie od innych wydziałów, ma cztery etapy.
Na Wydział Malarstwa wybierają się zazwyczaj osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez swojej pasji. Chcą zajmować się sztuką, czują, że to właśnie jest ich droga i takim językiem chcą komunikować się ze światem. Obawy, że „po malarstwie nie ma życia” w przypadku połączenia talentu i pracowitości są bezzasadne, pod warunkiem, że okres studiów wykorzysta się z zaangażowaniem i poważnie podejdzie do wszystkich możliwości, które on oferuje.
Bardzo ciekawym i zarazem rozwojowym kierunkiem nauki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest Wydział Sztuki Mediów. Sam wydział powstał w 2009 roku na fali popularności i rozwoju internetu, mediów społecznościowych i reklamy w latach 2000-nych i jest pierwszą tego rodzaju jednostką w Polsce. Studia na Wydziale Sztuki Mediów nastawione są z jednej strony na ogólny rozwój plastyczny i artystyczny w przestrzeni warszawskiej Akademii a z drugiej strony na nowoczesne formy wypowiedzi.
Bardzo wiele osób, które rozpoczynają naukę w naszej szkole Kurs Rysunku Moduł, planuje swój rozwój plastyczny w kierunku projektowania architektury wnętrz. Poszukując odpowiedniej uczelni, naturalnym rozwiązaniem jest oczywiście Wydział Architektury Wnętrz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Są tam dostępne studia zarówno w systemie dziennym bezpłatnym jak i zaocznym oraz płatnym. Innymi rozwiązaniami są studia na warszawskich uczelniach płatnych jak Polsko Japońska Akademia Technik.